NOVINKY

arr3Pacientská organizace Pacientská organizace Veronica sdružuje pacientky s karcinomem endometria, vulvy, vaječníků,... arr3Laktační poradkyněCertifikovaná laktační poradkyněMarkéta Lafkovátel: 283 971 110 Kojení považujeme za důležité pro... arr3Nový objednávací systémOd 7/2019  je IT firmou inován objednávací sytém, který bude do budoucna umožňovat i další... arr3ESTETICKÁ GYNEKOLOGIE / ANTI-AGEINGKaždá doba a kultura má své ideály krásy a ty se také zrcadlí ve vnímaní estetiky... arr3OMLAZENÍ POCHVYPro intimní zdraví a sexuální pohodu ženSuchost v pochvě - máme pro vás řešení Pro ženy, které... arr3Obhájení certifikátů kvalityNaše ordinace úspěšně obhájila standardy normy ISO 9001:2008 (více o této normě zde).... arr3Nutriční terapeutkaDo naší ordinace hledáme k dlouhodobé spolupráci nutriční terapeutku. V případě Vašeho zájmu nás,... arr3PlGFS radostí vám můžeme oznámit,  že od  července 2014 jsme  získali možnost rozšířit spektrum... arr3Cvičení pro těhotnéarr3Novinky z ordinaceVážené pacientky, chcete dostávat e-mailem informace z oridnace (změny ordinační doby, změny plateb... arr3Ambulantní hysteroskopieAMBULANTNÍ HYSTEROSKOPIE Jsme velmi rádi, že naše pracoviště vám může od srpna 2011 nabídnout... arr3Prima gyndaNaše ordinace je jednou z nemnoha pracovišť, které se věnuje ošetřování dětí a dospívajících. Své... arr3HyCoSyHyCoSy ExEm Foam Kit umožňuje snadné rozpoznání průchodnosti vejcovodů. ExEm gel byl vyvinut...


PlGF

S radostí vám můžeme oznámit,  že od  července 2014 jsme  získali možnost rozšířit spektrum vyšetření pro naše těhotné o zcela nový, moderní  test: placentární růstový faktor.

Stanovení  PlGF (placentárního růstového  faktoru) se může stanovit  u těhotných především mezi 25. a 35. týdnem a vypovídá o správné funkci placenty. Jeho velmi nízké hodnoty jsou spojeny s rozvojem preeklampsie a předčasným porodem.

Preeklampsie  je závažné onemocnění postihující 3-5% těhotných. Je provázeno vysokým krevním tlakem a ztrátou bíkoviny močí. U těžké preeklampsie občas může dojít k rozvoji eklampsie, HELP syndromu (hemolýza, zvýšení jaterních enzymů, nízký počet krevních destiček), diseminované intravaskulární koagulaci, akutnímu jaterními či ledvinovému selhání a abrupci placenty.

Placenta hraje v patogenezi preeklamsie ústřední roli.

 

NmU1M2I