NOVINKY

arr3Pacientská organizace Pacientská organizace Veronica sdružuje pacientky s karcinomem endometria, vulvy, vaječníků,... arr3Laktační poradkyněCertifikovaná laktační poradkyněMarkéta Lafkovátel: 283 971 110 Kojení považujeme za důležité pro... arr3Nový objednávací systémOd 7/2019  je IT firmou inován objednávací sytém, který bude do budoucna umožňovat i další... arr3ESTETICKÁ GYNEKOLOGIE / ANTI-AGEINGKaždá doba a kultura má své ideály krásy a ty se také zrcadlí ve vnímaní estetiky... arr3OMLAZENÍ POCHVYPro intimní zdraví a sexuální pohodu ženSuchost v pochvě - máme pro vás řešení Pro ženy, které... arr3Obhájení certifikátů kvalityNaše ordinace úspěšně obhájila standardy normy ISO 9001:2008 (více o této normě zde).... arr3Nutriční terapeutkaDo naší ordinace hledáme k dlouhodobé spolupráci nutriční terapeutku. V případě Vašeho zájmu nás,... arr3PlGFS radostí vám můžeme oznámit,  že od  července 2014 jsme  získali možnost rozšířit spektrum... arr3Cvičení pro těhotnéarr3Novinky z ordinaceVážené pacientky, chcete dostávat e-mailem informace z oridnace (změny ordinační doby, změny plateb... arr3Ambulantní hysteroskopieAMBULANTNÍ HYSTEROSKOPIE Jsme velmi rádi, že naše pracoviště vám může od srpna 2011 nabídnout... arr3Prima gyndaNaše ordinace je jednou z nemnoha pracovišť, které se věnuje ošetřování dětí a dospívajících. Své... arr3HyCoSyHyCoSy ExEm Foam Kit umožňuje snadné rozpoznání průchodnosti vejcovodů. ExEm gel byl vyvinut...

» Ambulantní hysteroskopie
Ambulantní hysteroskopie

AMBULANTNÍ HYSTEROSKOPIE

Jsme velmi rádi, že naše pracoviště vám může od srpna 2011 nabídnout HYSTEROSKOPICKÝ ZÁKROK V AMBULATNÍM (OFFICE)PROVEDENÍ.

V případě abnormálního/patologického nálezu v dutině  děložní provádíme šetrné vyšetření za použití přístroje Versapoint fy.Johnson &Johnson.

Ze všech indikací k diagnostické   a  operační  hysteroskopii  je asi 80% vhodných pro provedení v ambulantním režimu.  To umožňuje pacientkám  u vhodných případů volbu mezi zákrokem provedeným  v nemocnici  nebo  v  ambulanci.

Díky tomu, že hysteroskop  pro  ambulantní zákrok je velmi tenký (průměr 3mm), je jeho zavedení šetrné vůči děložnímu hrdlu a zákrok není třeba provádět v celkové narkóze.  Hysteroskop je zaváděn za kontroly zraku a dutina děložní je průběžně proplachována sterilním fyziologickým roztokem, což nám umožňuje dutinu děložní dobře prohlédnout. V případě abnormálního/patologického nálezu provedeme jeho šetrné odstranění prostřednictvím nástrojů, které procházejí kanálkem hysteroskopu. Odebrané vzorky odesíláme na bioptické vyšetření.

VÝHODY
Podstatnou výhodou je možnost provést výkon bez nutnosti celkové narkózy. Bolestivost výkonu pacientky srovnávají s menstruačními obtížemi. Ihned po výkonu však ustupují. Pro zvýšení komfortu  pacientka obdrží před výkonem léky proti bolesti.

Doba výkonu je obvykle 20-25 minut , pacientka může komunikovat  s lékařem a  o nálezu je bezprostředně informována

Po výkonu pacientka odchází domů.
Uspoří čas nutný na provedení předoperačních vyšetření a nemá absenci v zaměstnání spojenou se zákrokem v nemocnici.

 

NEJČASTĚJŠÍ INDIKACE:

  • Sterilní a infertilní pacientky
  • Polypy a myomy  do 1- 1,5 cm
  • Krvácení,zejména   u žen po menopauze
  • Mirena (narovnání tělíska,pokud působí obtíže)

AMBULATNÍ HYSTEROSKOPIE JE NA NAŠEM PRACOVIŠTI HRAZENA  ZE ZDRAVOTNÍHO POJIŠTĚNÍ.

Pacientky indikované k HSK prosíme o vyplnění a vytištění TOHOTO FORMULÁŘE. Přineste ho, prosím, s sebou k operaci.
K otevření formuláře potřebujete program Adobe Acrobat Reader, ke stažení zcela zdarma ZDE.


http://www.youtube.com/watch?v=VWpM4XzKj64

 

NDdhYWF