NOVINKY

arr3Pacientská organizace Pacientská organizace Veronica sdružuje pacientky s karcinomem endometria, vulvy, vaječníků,... arr3Laktační poradkyněCertifikovaná laktační poradkyněMarkéta Lafkovátel: 283 971 110 Kojení považujeme za důležité pro... arr3Nový objednávací systémOd 7/2019  je IT firmou inován objednávací sytém, který bude do budoucna umožňovat i další... arr3ESTETICKÁ GYNEKOLOGIE / ANTI-AGEINGKaždá doba a kultura má své ideály krásy a ty se také zrcadlí ve vnímaní estetiky... arr3OMLAZENÍ POCHVYPro intimní zdraví a sexuální pohodu ženSuchost v pochvě - máme pro vás řešení Pro ženy, které... arr3Obhájení certifikátů kvalityNaše ordinace úspěšně obhájila standardy normy ISO 9001:2008 (více o této normě zde).... arr3Nutriční terapeutkaDo naší ordinace hledáme k dlouhodobé spolupráci nutriční terapeutku. V případě Vašeho zájmu nás,... arr3PlGFS radostí vám můžeme oznámit,  že od  července 2014 jsme  získali možnost rozšířit spektrum... arr3Cvičení pro těhotnéarr3Novinky z ordinaceVážené pacientky, chcete dostávat e-mailem informace z oridnace (změny ordinační doby, změny plateb... arr3Ambulantní hysteroskopieAMBULANTNÍ HYSTEROSKOPIE Jsme velmi rádi, že naše pracoviště vám může od srpna 2011 nabídnout... arr3Prima gyndaNaše ordinace je jednou z nemnoha pracovišť, které se věnuje ošetřování dětí a dospívajících. Své... arr3HyCoSyHyCoSy ExEm Foam Kit umožňuje snadné rozpoznání průchodnosti vejcovodů. ExEm gel byl vyvinut...

» Očkování

Od uvedení na český trh vakcín proti HPV (viru, který vyvolává rakovinu děložního čípku) provádíme očkování oběma dostupnými vakcinami.


SILGARD
http://www.msdi.cz/content/patients/products/silgard-ppi.pdf

CERVARIX
http://www.cervikalnikarcinom.cz/files/3198-cervarix-pribalovy-letak.pdf

Doporučení České gynekologické a porodnické společnosti ČLS JEP k očkování proti HPV ze dne 4. 4. 2008:

  • Pro naprostou většinu ženské populace ČR vidíme jako optimální dobu pro vakcinaci období těsně po dosažení 15. roku věku, těsně před zahájením pohlavního života. Výrazným přínosem je ale vakcína i pro ženy starší, sexuálně aktivní.
  • Vakcinované pacientky (u dětí rodiče) je nutno důkladně poučit o tom, že preventivní prohlídky u gynekologa jsou pro ně po začátku sexuálního života nutné, jejich frekvence se neliší od osob nevakcinovaných. Součástí informace pro dospívající má být i poučení o papilomavirové infekci, pohlavně přenosných nemocech a kontracepci.
  • Při dodržování uvedeného poučení není rozhodující odbornost lékaře, který vakcínu podá. V podmínkách ČR půjde v naprosté většině případů o registrující gynekology a praktické lékaře pro děti a dorost.
  • Provedení jakéhokoli vyšetření či testu (HPV test, onkologická cytologie, kolposkopie) před vakcinací není nutné, žena má být ale upozorněna na nutnost pravidelných gynekologických kontrol. Na screeningu karcinomu děložního hrdla se u očkovaných nic nemění.
  • Očkovány mohou být i ženy s abnormním výsledkem onkologické cytologie, kondylomaty či ošetřenou prekancerózouv anamnéze. Tyto pacientky je nutno informovat o tom, že vakcíny nemají terapeutický efekt a že benefit vakcinace bude pro ně nižší.
  • Vakcinace žen nad 26 let a vakcinace mužů není postupem non lege artis. I zde je nutné důkladné poučení.


Toto doporučení vychází ze situace v ČR v dubnu 2008, kterou lze charakterizovat:

  • Vakcína není hrazena z veřejných prostředků, jedná se o osobní investici do svého zdraví, či zdraví svých blízkých.
  • Účinnost vakcíny je prokázána na dobu 6 let, lze předpokládat období výrazně delší,nicméně vycházet lze pouze z faktů.
  • V případě nových informací (zejména výsledků klinických studií) bude doporučení inovováno.
NzU0OG